Képzés

Képzés

Az üzleti-gazdasági kompetenciáik fejlesztése iránti igény már Pannon Egészségipari Klasztert életre hívásakor is hangsúlyosan jelent meg klasztertagok körében, hiszen a vállalkozásokat irányító kutatók, mérnökök vállalkozói ismeretei elmaradnak szakmai képességeiktől, miközben nekik is szükségük van ilyen képességekre. Ennek szellemében rendszeresen szervezünk rövid, informális tréningeket a tagság részére egy-egy témakör vagy a tagság körében felmerülő probléma kapcsán. A képzéseinkre részben gyakorlott és az üzleti felhasználásban is járatos egyetemi – főiskolai oktatókat, részben az adott témában járatos szakembereket kérünk fel, akikkel az évek során igen jó munkakapcsolatot alakítottunk ki.

A képzéseink vállalkozók támogatását, a pénzügyi – vállalkozói ismeretekkel kapcsolatos alapvetést szolgálja (alapvető pénzügyi intézmények és konstrukciók, szabályozórendszer, vállalkozói ismeretek és döntések), emellett igen népszerűek a tematikus tréningjeink. Ezek célja, hogy a vállalkozó számára kézzelfoghatók legyenek az üzlete elemei és átlássa a teljes üzleti folyamatot, illetve, hogy ezek alapján képes legyen megalapozott döntéseket hozni. Ezek keretében egy-egy eszközzel ismerkedik meg vagy egy-egy üzleti jelenséget jár körbe irányított módon a csoport, ahol a tagok egymástól éppúgy tanulhatnak, mint a trénertől. Legnépszerűbb tréningjeink:

  • számviteli és adótanácsadás
  • vállalkozási tanácsadás és konzultáció
  • pénzügyi és számítástechnikai oktatás
  • stratégia és tervezés
  • tárgyalástechnika, partnerkezelés
  • excel kurzusok (döntéselőkészítés, pénzügyi tervezés, adatkezelés és -elemzés, kontroll-ing)
  • internet mint erőforrás (keresés, megjelenés, hirdetés)

A tréningekről kapott visszacsatolások alapján ezeket bármilyen más csoport részére is ajánljuk.

A kezdő vállalkozók számára az üzleti tevékenység megkezdése mindig kritikus időszak, ezért a klaszter mint közösség különösen fontosnak tartja a kezdő vagy fiatal vállalkozók mentorálását, melynek keretében a klaszter tapasztalt vállalkozói vagy a klasztermenedzser a szárnyuk alá veszi az indulás problémáival szembesülő új tagot. Így az általános (jogi, pénzügyi, adó, stratégia stb. tanácsadás) mellett a tényleges döntéseihez az egyéni igényeinek megfelelően kaphat szakmai támogatást egy az adott területen nagy tapasztalattal bíró személytől.

Hasonló célt szolgál a gyakornoki program, melynek keretében fiatal szakemberek kaphatnak lehetőséget műszaki és üzleti képességeik gyakorlatban történő fejlesztésére. A klaszteregyütt-működés keretében a Klasztermenedzsment szervezet közreműködik a befogadás személyi és szervezeti feltételeinek kialakításában, illetve törekszik arra, hogy a gyakornokok több hasonló vállalkozást is megismerhessenek a program folyamán.